KPI چیست؟


کارایی اهداف مهم سازمان خود را می توانید با KPIها ارزیابی کنید.


تعریف KPI

KPI برگرفته از Key Performance Indicator و یا شاخص بهره وری، یک مقدار قابل اندازه گیری است که نشان می دهد یک شرکت و یا کسب و کار به چه میزان به اهداف خود (به طور موثر) دست یافته است. صاحبان کسب و کارها از KPIهای متعددی در سطوح مختلف برای ارزیابی موفقیتشان در رسیدن به اهدافشان استفاده می کنند. KPIهای سطح بالا فقط بر روی بهره‌وری کلی سازمان تمرکز دارند، در حالی که KPIهای سطوح پایین، بر روی فرآیندهای واحدهای مختلف سازمان، نظیر واحد فروش، بازاریابی و یا حتی پشتیبانی مشتریان متمرکز هستند.

تعاریف دیگری از KPI را می توانید در منابع زیر پیدا کنید:

چه چیزی یک KPI را موثر و کارآمد می سازد؟

یک kpi تنها هم اندازه فعالیتی که از آن الهام میگیرد ارزشمند است. در اغلب موارد، سازمان ها بصورت کورکورانه و بدون شناخت دست به انتخاب kpi های شناخته شده ای در صنعت میزنند که بعد از این انتخاب از عدم توانایی این kpi در انعکاس شرایط کسب و کارشان و ایجاد هرگونه تغییر مثبت تعجب خواهند کرد. یکی از مهمترین جنبه های یک kpi که در اکثر موارد مورد غفلت قرار میگیرد اینست که kpiها نوعی از روش های ارتباطاتی هستند و بر همین اساس از قوانین و دستوراتی که سایر روش های ارتباطی استفاده می کنند، تبعیت خواهند کرد. اصلی ترین این قوانین استفاده از اطلاعات موجز، واضح و مرتبط است که با احتمال بیشتری جذب خواهند شد و بر اساس آنها اقدام خواهد گردید.

برای تعریف یک استراتژی فرموله کردن KPIها، تیم شما در ابتدا باید با مبانی و اهداف سازمان شما و چگونگی دستیابی به آنها آشنا شود. این کار می توانید به صورت تکرارپذیر با توجه به بازخوردهای مربوطه از تحلیل ها، دپارتمان ها و مدیران صورت پذیرد. یافته هایی که از این فرآیند بوجود می آید این است که شما می دانید کدام فرآیند تجاری را باید با KPIها اندازه گیری نمائید و این اطلاعات را با چه کسی در میان بگذارید.

نسبت به KPIهای خود SMART باشید.

یک راه ارزیابی یک KPI استفاده از معیار SMART است. حروف این معیار برگرفته از کلمات ویژه (Specific)، قابل اندازه گیری (Measurable)، قابل دسترسی (Attainable)، مرتبط (Relevant) و محدود (Time-bound) می باشد. به عبارت دیگر:

  • آیا اهداف شما ویژه هستند؟
  • آیا میزان پیشروی به سمت اهداف را می توان اندازه گرفت؟
  • آیا اهداف به صورت واقع بینانه و قابل دسترس تعریف شده اند؟
  • چقدر اهداف شما با سازمانتان در ارتباط است؟
  • بازه زمانی مورد نظر برای دستیابی به این هدف را چقدر می دانید؟

نسبت به KPIهای خود SMARTER باشید.

معیار SMART را می توان با افزودن ارزیابی (Evaluate) و ارزیابی مجدد (Reevaluate) به SMARTER تعمیم داد. این دو قدم بسیار حیاتی و مهم هستند، چون شما را در ارزیابی دائمی KPIهای خود و ارتباطشان با کسب و کارتان، مطمئن می سازند. به طور مثال، اگر شما از هدف کسب درآمد سال جاری خیلی فراتر روید، باید مشخص کنید که در تعریف هدف خود اشتباه کرده اید و یا اینکه مشخصه های دیگری در تعیین این هدف موثر بوده اند.

آیا KPIها همچنان مرتبط هستند؟

kpiها معمولا همراه با نوعی نگرش منفی هستند. متاسفانه در بین بسیاری از کاربران کسب و کارهای مختلف نظارت بر kpiها به عنوان یک عمل منسوخ شده تلقی می شود و این موضوع از آنجا ناشی می شود که kpiها نیز قربانی مادر همه مشکلات، یعنی عدم ارتباطات می شوند.
حقیقت اینست که kpiها همانقدر که شما به آنها ارزش می دهید ارزشمند می شوند. یک kpi نیازمند زمان، تلاش و توجه کارکنان است تا بتواند به بالاترین درجات مورد انتظار از خود برسد. برنارد مار، یکی از پرفروشترین نویسندگان و متخصص کارایی سازمان ها، در مقاله خود درباره این موضوع بحث جالبی را انجام داده است:” kpi دیگر چیست؟” نظرات مشخص می کند که تا زمانی که kpiها مورد علاقه نباشند، ارزش بالقوه آنها تحت تسلط کاربران آنها باقی خواهد ماند.

مثال هایی از KPIهای دپارتمانی

در این قسمت به معرفی مثال هایی از برخی KPIهای رایج پرداخته شده است که صرفاً برای راهنمایی شما برای طراحی KPIهای مناسب برای کسب و کار شما در این قسمت معرفی می گردند، و همانطور که در بالا اشاره شد، شما نیاز به تعریف KPIهایی مرتبط با سازمان و کسب و کار خود دارید. این KPIها مربوط به دپارتمان های مختلف سازمان می باشد.

مالی

Financial KPI Examples | Working Capital

شاخص سرمایه درگیر

سلامت مالی سازمان شما را با استفاده از منابع در دسترس اندازه می گیرد

بازاریابی

Marketing KPI Examples | Incremental Sales KPI

شاخص فروش افزایشی

اثربخشی کمپین بازاریابی شما را در بوجود آوردن افزایش در فروش و درآمد نشان می دهد.


فروش

Sales KPI Examples | Sales Growth Metrics

شاخص رشد درآمد

شاخص رشد درآمد، افزایش و یا کاهش گام های درآمد سازمان شما را می سنجد.


می خواهید داشبورد مدیریتی خودتان را داشته باشید؟

شما می توانید داشبورد مدیریتی خودتان را براحتی بسازید. برای این کار می توانم به شما کمک کنم.


ثبت شده در مورخه 2014/09/15 در دسته بندی داشبورد مدیریتی

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Back to Top